Endodoncja

Leczeniem kanałowym od lat zajmuje się dziedzina somatologii, jaką jest zachowawcza stomatologia. Leczenie kanałowe zwane jest także endodoncją, polega na usunięciu martwej miazgi, wyczyszczeniu kanałów zębowych i uzupełnienia ubytku zębowego.

W momencie kiedy, pacjent przychodzi z ostrym bólem zęba, a przyczyn ą tego bólu jest ostre zapalenie miazgi, jedyną metoda na wyleczenie zęba jest endodoncja. Objawami innymi niż ból zęba jest reakcja zębów na ciepło i zimno oraz pulsujące bóle, które rozchodzą się od ucha po migdały. Warto pamiętać, że podczas leczenia kanałowego, pacjent poddany zostaje znieczuleniu miejscowemu, które niweluje ból do zera.
Warto po wykonaniu leczenia kanałowego udać się na zdjęcie rentgenowskie zęba, w celu sprawdzenia czy leczenie kanałowe dobrze zostało wykonane. Leczenie kanałowe jest bardzo czasochłonne i potrzeba cierpliwości, by dentysta dokładnie wykonał usunięcie martwej miazgi i dokładne oczyszczenie kanałów zębowych. Endodoncja może być wykonana przy jednej wizycie, lub przy kilku wszystko, zależy czy w chorym zębie, miazga jest całkowicie zainfekowana czy nie. Gdy do czynienia mamy z niecałkowicie martwą miazgą, można wtedy powiedzieć, że na pierwszym spotkaniu zostaje założony opatrunek, który powoduje, obumarcie miazgi a na kolejnych wizytach miazga zostanie usunięta, a ubytek zęba zostaje wypełniony środkiem stomatologicznym.

Nastaw się na piękno