Mleczaki

Dlaczego leczymy zęby mleczne?

Oto kilka znaczących faktów:

  • zeby mleczne utrzymują przestrzeń, dla wyrzynających się zębów stałych
  • dzieci z zębami mlecznymi, które zainfekowane zostały próchnicą rzadziej spożywają twarde pokarmy i ich narząd żucia staje się bardzo nietrwały, pierwszym symptomem chorych zębów u dzieci jest niechęć do jedzenia
  • prawidłowy rozwój mowy zależy jest od zębów mlecznych, więc dlatego leczenie tych zębów jest tak ważne
  • gdy zęby mleczne nieleczone z próchnicy spowodują zapalenie miazgi zęba, po długim leczeniu stomatologicznym, dzieci mogą odczuwać strach przed dentysta. To wszystko spowodowane jest także tym, że dziecko nie przeszło adaptacyjnego spotkania z dentystą, najlepiej w młodych latach zabrać dziecko na leczenie stomatologiczne, by pokazać mu jak wygląda sam gabinet stomatologiczny.
Strach przed dentysta jest bardzo popularny u dzieci, dlatego warto go jak najszybciej wyleczyć.

Mitem jest stwierdzenie, że o zeby mleczne nie trzeba dbać, otóż jest odwrotnie. Jeśli zęby mleczne wcześnie zostają usuwane, jest to powód do tego że w późniejszych latach dzieci mogą borykać się z wadami zgryzu. Dlatego już od najmłodszych lat warto uczyć dzieci higieny jamy ustnej, na rynku znajduje się wiele przydatnych szczoteczek i past do zębów dla dzieci, można wybrać te, które się dziecku najbardziej podobają.

Tuż przed trzecim rokiem życia zęby mleczne znajdują swoje miejsce w jamie ustnej, około 6 roku życia zaczynają się chwiać i wypadać, na ich miejsce wyrastają zęby stałe. O zęby mleczne należy dbać od najwcześniejszych lat nie możemy o tym zapominać.

Nastaw się na piękno