Profilaktyka

Profesjonalne czyszczenie zębów nie polega tylko na codziennym szczotkowaniu zębów, są dwa bardzo popularne zabiegi stomatologiczne, które w całości usuwają złogi i kamień nazębny. Jest to metoda piaskowania i skalingu zębów.
Piaskowanie polega na usuwaniu kamienia nazębnego, przy pomocy skalera. Przez mineralizacje płytki nazębnej, tworzą się złogi nazębne, których nie da się usunąć przy zwykłym myciu zębów. Tworzenie się kamienia nazębnego, jest cechą indywidualną, u każdego pacjenta ten proces może się wydłużać lub pojawiać natychmiast po nieregularnej higienie jamy ustnej. Nawykli żywieniowe są także tymi czynnikami, które powodują pojawienia się kamienia nazębnego. Więc warto pamiętać, że nadmierne picie kawy, herbaty czy palenie tytoniu powoduje osadzenia się osadu na zębach.
Oczywiście proces powstawania kamienia nazębnego można opóźniać, trzeba tylko pamiętać, że codzienne szczotkowanie zębów, nitkowanie pozwolą na pozbycie się pierwszych oznak kamienia nazębnego.
Dentyści zalecają skaling raz na pół roku, zapobiegnie to nie tylko powstawaniu kamienia nazębnego, ale pozwoli uchronić zęby przed próchnicą i innych chorobami przyzębia.
Drugą metodą specjalistycznego oczyszczania zębów jest piaskowanie. Jest to metoda, która ma na celu usuwanie osadów i przebarwień z zębów. Metoda wygląda następująco, na powierzchnię zębów jest puszczany strumień piasku stomatologicznego, ciśnienie powoduje, że osad i przebarwienia znikają z powierzchni zębów. Piaskowanie jest przede wszystkim uzupełnieniem metody usuwania kamienia nazębnego. Warto udają się do gabinetu stomatologicznego, zafundować sobie i swoim zębom te dwa zabiegi.

Nastaw się na piękno