Wypełnienia

Wypełnienie stomatologiczne jest metodą, która polega na tym, że ubytek zębowy zostaje wypełniony środkiem dentystycznym, który działa jak ochronna tkanka przed próchnicą. Gdy nieleczone ubytki zębowe będą dalej otwarte, może to spowodować zanik kości zębowych. Obecnie w stomatologii istnieje kilka rodzajów wypełnień zębowych, oto one:

  • wypełnienia złote są to bardzo wytrzymałe i odporne na korozję wypełniania, które wytrzymują nawet po kilkanaście lat.
  • wypełnienia kompozytowe, wymagają częstszej wymiany niż złote wypełniania. Dopasowują się do koloru Twoich zębów,
  • wypełnienia ceramiczne są to wykonane z porcelany wkłady zębowe, są one najczęściej wybierane przez pacjentów,
  • wypełnienia z włókna szklanego są one najczęściej zakładane dzieciom, by zapobiegać próchnicy.

Wypełnianie zębów jest zabiegiem, który jest wykonywany podczas znieczulenia miejscowego, pacjent w czasie zabiegu stomatologicznego nie odczuwa żadnego bólu. W czasie leczenia zęba, na początku dentysta usuwa zepsute tkankę zęba, po czym ubytek zęba zostaje wypełniony specjalnym środkiem stomatologicznym. Po zakończeniu zakładania wypełnienia ząb zostaje oszlifowany i wypolerowany. Ból zęba może pojawiać się jeszcze przez kilka dni, gdyż jest to spowodowane nerwami bólowymi zęba, przesyłają one bowiem innym zębom sygnały bólowe, które są odczuwane przez pacjenta.

Przykładowy cenniki wypełnień:

Wypełnianie zęba (amalgamat) 80 – 150 zł
Wypełnianie zęba (światłoutwardzalne) 70 – 250 zł
Wypełnienie zęba (chemoutwardzalne) 50 – 150 zł
Wypełnienie zęba (kompozytowe) 80 – 250 zł

Nastaw się na piękno